4.1.Pilotné overovanie inovácií a tvorba finálnej dokumentácie

Cieľ aktivity:

Cieľom aktivity 4.1.  je overiť novovytvorený a inovovaný Školský vzdelávací program, vytvorené a obstarané didaktické materiály a nové formy a metódy vzdelávania za účelom odstránenia ich nedostatkov a maximálneho priblíženia reálnym potrebám školy, jej žiakov a trhu práce. Cieľom tejto aktivity je tiež upraviť Školský vzdelávací program, Stratégiu modernizácie školy a novovytvorené didaktické prostriedky tak, aby zohľadňovali výsledky pilotného overovania.

Termín realizácie aktivity:

09/2011 – 09/2012

Popis aktivity:

V rámci tejto aktivity budú overené doterajšie výstupy projektu – Školský vzdelávací program s dôrazom na vybrané predmety, nové formy a metódy vzdelávania a nové didaktické prostriedky.

Aktivitu budú vykonávať pedagogickí pracovníci školy, ktorí budú priamo realizovať pilotné aktivity so žiakmi, interný metodik školy, ktorý bude spracovávať poznatky získané počas pilotného overovania a zapojený bude aj externý expert pre hodnotenie pilotného overovania. Za spracovanie záznamov z pilotného overovanie bude zodpovedný dokumentarista pilotného overovania. Vybrané vyučovacie hodiny budú nahrávané na video. Výstupom aktivity budú video nahrávky z pilotne overovaných hodín spolu s hodnotením a návrhom na úpravy, spracovanie a publikovanie na web stránkach školy. Pilotným overovaním doterajších výstupov sa otestuje ich úspešnosť a vhodnosť pre implementáciu vo výchovnovzdelávacom procese školy.

Získaný materiál bude slúžiť ako podklad pre tvorbu definitívnej dokumentácie školy. Po zapracovaní relevantných pripomienok tak vznikne finálna pedagogická dokumentácia, pričom najdôležitejším dokumentom bude Školský vzdelávací program. Aktualizácia dokumentácie prebieha na úrovni školy, podieľajú sa na nej interní metodici pre zapracovanie úprav do Školského vzdelávacieho programu. Do procesu aktualizácie vstupujú aj externí konzultanti ako zdroje inšpirácií a podnetov pre pedagogických zamestnancov.

Predpokladané výdavky na realizáciu aktivity: 78417 EUR