Férová škola

Celkový cieľ projektu je: Zvýšenie počtu žiakov SZŠ Trnava na praktickom vyučovaní

Cieľ je v súlade so špecifickým cieľom 2.2.3 - Zvýšenie počtu žiakov stredných odborných škôl na praktickom vyučovaní v rámci investičnej priority 2.2 – Investovanie do vzdelania, školení a odbornej prípravy, zručností a celoživotného vzdelávania prostredníctvom vývoja vzdelávacej a výcvikovej infraštruktúry prioritnej osi 2 – Ľahší prístup k efektívnym a kvalitnejším verejným službám.

Celkový cieľ projektu je v súlade aj s globálnym cieľom IROP „prispieť k zlepšeniu kvality života a zabezpečiť udržateľné poskytovanie verejných služieb s dopadom na rozvoj regiónov, miest a obcí“, pretože zlepšením kvality praktickej výučby na SZŠ Trnava budú naši absolventi lepšie pripravení poskytovať kvalitné služby v zdravotníckych zariadeniach najmä v trnavskom regióne.

Aktivita 1: Modernizácia vyučovacieho procesu.

škola plánuje rekonštruovať, vytvoriť a zariadiť vybavením a najmodernejšou technikou:

·         4 jazykové učebne,

·         4 odborné učebne praktického vyučovania,

·         2 odborné prednáškové učebne,

·         3 klasické vyučovacie miestnosti s bezbariérovou úpravou,

·         modernú multifunkčnú vyučovaciu miestnosť,

·         odborné pracovisko prípravy liekov,

·         odborné učebne pre výučbu masérov a diplomovaných fyzioterapeutov,

·         odborné pracoviská pre výučbu odborných predmetov,

·         zariadením a vybavením doplniť existujúce laboratóriá potrebnými prístrojmi a zariadením.

Aktivita 2: Modernizácia priestorov internátu.

Počas projektu škola vybuduje zabezpečí škola:

·         bezbariérový prístup do budovy internátu a do všetkých jeho priestorov,

·         bezbariérové ubytovanie na internáte – možnosť ubytovania až štyroch študentov s telesným postihnutím,

·         rekonštrukciu existujúceho výťahu na internáte,

·         kompletnú rekonštrukciu hygienických zariadení pre 10 buniek a materiálne vybavenie pre tieto bunky.

Aktivita 3: Bezbariérovosť v budove školy.

Škola počas projektu vybuduje a zabezpečí:

·         bezbariérový vstup do školy,

·         2 bezbariérové hygienické zariadenia, šatne s hygienickými zariadeniami a vstup do nich,

·         bezbariérový prístup do všetkých potrebných priestorov – vyučovacie priestory, odborné laboratóriá, WC a hygienické zariadenia, jedáleň.

Miesto realizácie: Stredná zdravotnícka škola Trnava

Cieľová skupina: žiaci SZŠ Trnava