Erasmus+ 2

Erasmus+ 2. ročník 2017-2018

Vo výberovej procedúre výzvy 2017 v rámci programu Erasmus+ pre oblasť vzdelávania a odbornej prípravy, Kľúčová aktivita 1 – Vzdelávacia mobilita jednotlivcov bol SZŠ Trnava schválený grant na realizáciu projektu:

MEDZINÁRODNÁ ODBORNÁ PRAX – ZDRAVOTNÍCTVO

(MOP-Z)

Projekt je v súlade s cieľom rozvoja odborných a kľúčových kompetencií pre budúcich zdravotníckych pracovníkov a taktiež pomáha zvyšovať ich zamestnanosť na trhu práce. Partnermi v projekte sú vzdelávacie inštitúcie z Čiech, Nemecka a Anglicka, ktoré sú zodpovedné za sprostredkovanie odborných zariadení (zdravotníckych, sociálnych a lekární).

Projekt v šk. roku 2017/2018 v priebehu 14 dní umožní 28 žiakom SZŠ Trnava získať nové odborné skúsenosti a rozmery prístupov a foriem ošetrovateľskej starostlivosti o človeka, porovnať realizáciu konceptu bazálnej stimulácie (Nemocnica Žďár nad Sázavou) a v Nemecku na špeciálnom pracovisku Kliniky Bavaria v Kreisha žiaci získajú kompetencie v ošetrovateľskej starostlivosti o pacientov s pohybovými ťažkosťami. V Londýne budú žiaci participovať na mobilizácií klientov a predchádzať komplikáciám z imobility v rámci komunitnej starostlivosti a tiež sa budú dvaja žiaci získajú vedomosti a zručnosti s lekárenskou praxou.

Účastníkmi projektu pri 1. aktivite bude dvanásť členná skupina žiakov štvrtého ročníka štvorročného štúdia SZŠ v Trnave. Odbor zdravotnícky asistent 5356 M bude reprezentovať desať žiakov a odbor farmaceutický laborant 5311 M dvaja žiaci.

Plánovanej 2. aktivity sa zúčastnia desiati žiaci druhého ročníka vyššieho odborného štúdia v odbore diplomovaná všeobecná sestra 5352 Q a rovnako aj 3. aktivity sa zúčastnia šiesty žiaci z tohto odboru.

Účastníci budú vybraní podľa nasledujúcich kritérií:

-          najdôležitejším kritériom je oblasť dosiahnutých študijných výsledkov v praktickom vyučovaní a profesionálna spôsobilosť záujemcov,

-          celkový prospech žiakov

-          osobnostné kvality.

Viac informácií o tomto programe je k dispozícií na: