Výsledky prijímacieho konania pre šk. rok 2012/2013 KRITÉRIÁ NA PRIJÍMACIE KONANIE 2012/2013 FARMACEUTICKÝ LABORANT ZDRAVOTNÍCKY ASISTENT MASÉR Harmonogram

K R I T É R I Á  A   P O D M I E N K Y

prijatia na štúdium v študijnom odbore zdravotnícky asistent pre školský rok 2012/2013

V súlade s § 65 ods. 2,3 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, po prerokovaní v pedagogickej rade dňa 19.3.2012 určujem tieto jednotné kritériá a ostatné podmienky na prijatie bez vykonania prijímacej skúšky do 1. ročníka pre školský rok 2012/2013 pre oba termíny prijímacieho konania.

Kód školy:                 621 503

Študijný odbor:        zdravotnícky asistent

Kód odboru:             5356 6

Počet tried:                2

Počet žiakov:             56

I.  Prijímacie konanie

1. Do 1.ročníka  v študijnom odbore zdravotnícky asistent budú prijímaní uchádzači o štúdium  bez vykonania prijímacej skúšky na základe výsledkov dosiahnutých počas štúdia na ZŠ (6. ročník, 7. ročník, 8. ročník - vždy 2. polrok a  9. ročník – 1. polrok) a úspešného ukončenia ZŠ ako aj na základe výsledkov MONITORU 2012.

2. Požadované údaje je uchádzač povinný dokladovať bez vyzvania pri podaní prihlášky na štúdium.

II. Podmienky prijatia

V súlade s § 65, odsek 4 zákona 245/2008 o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene  a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov bude automaticky prijatý uchádzač, ktorý vyhovuje nasledujúcim podmienkam:

1. V celoslovenskom testovaní žiakov 9. ročníka dosiahol v každom predmete samostatne úspešnosť 90% a viac.
  2. Spĺňa kritériá zdravotnej spôsobilosti na štúdium a výkon povolania.

( potvrdené na prihláške na štúdium).

Ak počet uchádzačov, ktorí vyhoveli týmto podmienkam, bude väčší ako počet žiakov, ktorých môžeme prijať do 1. ročníka, ich poradie určíme podľa dopĺňajúcich kritérií uvedených nižšie.

3. Termín podania prihlášky: do 20. apríla 2012

III. Kritéria na prijatie uchádzačov bez vykonania prijímacích skúšok.

V súlade s § 65, odsek 2, 3 zákona 245/2008  o výchove  a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a po prerokovaní v pedagogickej rade určujem  tieto jednotné kritériá a ostatné podmienky  na prijatie uchádzačov bez vykonania prijímacej skúšky.

1. Uchádzač môže dosiahnuť maximálne  100 bodov za celkový priemerný prospech  zo ZŠ. Do úvahy  sa berú vyučovacie výsledky  - celkový priemerný prospech za ročníky:  6.  ročník, 7. ročník, 8. ročník - vždy 2. polrok  a  9. ročník – 1. polrok.

• Uchádzač o štúdium  získa body za celkový priemerný prospech takto:

Ø 1,00 (za vyššie uvedené ročníky) ..................................100 bodov

Ø 1,01                                              ................................... 99 bodov

Ø 1,02                                              ................................... 98 bodov

.

Ø 2,00                                              ..................................... 1 bod

Uchádzač za každú  0,01  celkového priemerného prospechu  stráca 1 bod.

2. Na základe výsledkov MONITORU 2012 zo  slovenského jazyka a literatúry  môže maximálne získať 100 bodov. Za každé percento  úspešnosti získa uchádzač  1 bod.

3. Na základe vyučovacích výsledkov v ZŠ vo vyššie uvedených ročníkoch z  predmetu  prírodopis môže uchádzač získať 100 bodov. Za prospech „výborný“ pri výročnom vysvedčení 6.,7.,8. ročníka a 1. polroka  9.ročníka získa po 25 bodov, za prospech „chválitebnýpo  15 bodov a za prospech „dobrýpo 5 bodov.

4. Uchádzač o štúdium  môže spolu získať maximálne 300 bodov.

5. Zdravotná spôsobilosť na štúdium a výkon povolania.

Do študijného odboru zdravotnícky asistent môžu byť prijatí uchádzači, ktorí spĺňajú zdravotné kritériá na prácu  v odbore, podľa vyhlášky č. 364/2009 Z. z., ktorou sa ustanovujú kritériá zdravotnej spôsobilosti pre uchádzačov o zdravotnícke študijné odbory.

V súlade so štátnym vzdelávacím programom pre študijný odbor zdravotnícky asistent na štúdium nemôžu byť prijatí uchádzači, ktorí majú mentálne, zmyslové alebo telesné postihnutie, zdravotné oslabenie alebo ochorenie, majú narušenú komunikačnú schopnosť, špecifické poruchy učenia alebo správania sa, autistický syndróm, poruchy psychického vývinu.

6. Doplňujúce kritériá:

V prípade rovnakého počtu bodov na umiestnenie uchádzačov použijeme doplňujúce kritériá:

1. body za prospech zo základnej školy
  2. body za profilový predmet prírodopis
  3. body za celoslovenské testovanie žiakov zo slovenského jazyka a literatúry

IV. Prijímanie uchádzačov o štúdium.

1. Na základe uvedených „Kritérií“  v bode III. sa vytvorí poradovník uchádzačov o štúdium podľa  najvyššie získaného množstva bodov. Prijatí na štúdium  budú uchádzači , ktorí budú umiestnení od prvého miesta až po päťdesiatešieste miesto.

2. Uchádzač ktorý bol prijatý na štúdium musí sa v určenom termíne zapísať na štúdium na tunajšej škole. Ak sa na štúdium nezapíše, rozhodnutie ktorým bol prijatý na štúdium je neplatné.

3. Ak sa po zápise na štúdium  uvoľnia miesta  na prijatie, bude sa pokračovať v prijímacom konaní podľa zverejneného poradovníka.

4. Uchádzač, ktorý bude prijatý na štúdium,  3. septembra 2012 predloží na kontrolu  triednemu učiteľovi vysvedčenie z 9.ročníka, že úspešne ukončil štúdium na ZŠ.

Prerokované na zasadnutí pedagogickej rady školy dňa 19. marca 2012.

V Trnave  19. marca 2012

RNDr. Valburga Lobotková,PhD, MPH