Euroweek OVP 2020

Euroweek 2020

Európsky týždeň odborných zručností 2020 - SZŠ, Trnava

Opäť sa nám podarilo stať súčasťou Európskeho týždňa odborných zručností. V termíne od 14.12.2020 do 18.12.2020 sa v škole bude realizovať aktivita pod názvom:

“VET = my future = my the best choice”

"OVP = moja budúcnosť = moja najlepšia voľba"

Počas tohto týždňa sú plánované stretnutia v online podobe z dôvodu obmedzení spojených s pandémiou COVID-19. OVP môže žiakom poskytnúť praktické zručnosti, vedomosti a kompetencie, ktoré potrebujú na to, aby uspeli na trhu práce a v spoločnosti.

Európsky týždeň odborných zručností je každoročnou iniciatívou Európskej komisie, ktorej cieľom je zvýšiť povedomie o prínose odborného vzdelávania a prípravy (OVP). Mottom iniciatívy je „Objav svoj talent!“

Témou tohtoročnej kampane je „OVP pre zelenú a digitálnu transformáciu“ v súlade s prioritami Komisie týkajúcimi sa európskej zelenej dohody a Európy pripravenej na digitálny vek. Vzhľadom na to, že pandémia koronavírusu vážne narušila všetky formy vzdelávania a odbornej prípravy, vznikla príležitosť zaujať nový prístup k OVP a urobiť ich modernejšími, atraktívnejšími, flexibilnejšími a relevantnejšími.