Oznámenie protispoločenskej činnosti

Oznamovanie protispoločenského konania podľa zákona č. 54/2019 Z. z. o ochrane oznamovateľov protispoločenskej činnosti.

Čo je protispoločenská činnosť?

Do protispoločenskej činnosti zákon zaraďuje všetky trestné činy, priestupky či správne delikty, ktoré ohrozujú verejný záujem, majú negatívny dopad na Trnavský samosprávny kraj a jeho organizácie a ktoré presahujú záujmy jednotlivca.

Kto môže podať oznámenie ?

Oznámenie môže podať fyzická osoba, ktorá je v pracovnoprávnom vzťahu k zamestnávateľovi alebo inom obdobnom vzťahu k zamestnávateľovi a anonymný oznamovateľ.

Kto je zodpovedná osoba:

Zodpovedná osoba prijíma, eviduje a preveruje oznámenia o protispoločenskej činnosti. V našej organizácii je zodpovednou osobou  Martina Horváthová – finančná účtovníčka.

Ako sa podáva oznámenie?

1. elektronickou poštou zaslanou na adresu  oznameniaszstt@zupa-tt.sk
  2. ústnym podaním, oznamovateľ môže požiadať o osobné stretnutie zodpovednú osobu
  3. písomne poštou zaslanou na adresu:

Stredná zdravotnícka škola

917 92 Trnava

na obálke je potrebné uviesť upozornenie  „ NEOTVÁRAŤ „

Viac informácií o oznamovateľoch, postupe prijímania a preverovania oznámenia, odvetných opatreniach a podmienkach poskytnutia ochrany :

Smernica č.     smernica_protispolocenska_cinnost.pdf

Prílohy : Priloha_c._1-_Zapisnica_o_prijati_oznamenia.pdf