Stand by me

Úvodné informácie

Program „Stand by me“ na našej Zdravotke

Už od októbra 2022 sa vyučujúca Mgr. Lucia Áčová a dr. Juhásová Ingrid začali prostredníctvom online workshopov vzdelávať pod hlavičkou DofE v programe s názvom „Stand by me“.

Tento program sa nedá realizovať bez žiakov, preto o spoluprácu bola požiadaná aj PhDr. Jana Štefániková, tr. učiteľka 1.B.

Z tejto triedy sú naše prvé Buddy dvojičky, ktoré tvoria 2 dievčatá z Ukrajiny (Mariia, Anna) a 2 dievčatá zo Slovenska (Lívia a Dorotka).

V úvode prvé spoločné stretnutia boli zamerané na zoznámenie sa s programom SBM, s jeho cieľom. Následne si cieľ v oblasti dobrovoľníctva nastavili aj naše Buddy dvojičky.

Po uplynutí troch mesiacov, každá Buddy dvojica prostredníctvom zvoleného výstupu priblíži svojej vedúcej, ako aj mentorke a prizvaným hosťom, ako naplnili svoj cieľ, čo dosiahli spoločnými aktivitami.

10/01/2023, JU