Stand by me

Oceňovanie dofákov za šk. rok 2022/2023

Dňa 26. septembra 2023 sa v budove Slovenskej sporiteľni v Bratislave uskutočnil slávnostný ceremoniál odovzdávania bronzových a strieborných ocenení úspešným absolventom programu DofE. Z našej školy po celoročnej práci a splnení svojich cieľov v oblasti talentu, športu, dobrovoľníctva a dobrodružnej expedícii získalo bronzové ocenenie 18 žiakov (II.A – A. Hladká, II.B – K. Klampárová, K. Kuglerová, L. Kurimčáková, E. Pekarovičová, K. Poláková, K. Somorovská, V. Szucsová, K. Šeborová, P. Šulko, II.G – S. Nemčic, N. Rybaničová, III.G – D. Horváthová, M. Gazárková, III.C – A. Slobodová, IV.G – J. Siva, II.F – T. Brezovská, V. Měřinská).

Zároveň boli ocenené i žiačky rozvojového programu Stand by Me z triedy II. B (L. Bednárová, D. Kobelárová, M. Kozma, A. Zavidliak). V rámci Trnavského samosprávneho kraja boli jediné, ktoré úspešne ukončili tento program.

Oceneným žiakom sa prihovorili a zablahoželali podpredseda TTSK Rastislav Mráz a riaditeľ Národnej Kancelárie DofE na Slovensku Miloš Ondrášek. Všetkých prítomných zaujal videopozdrav súčasného vojvodu z Edinburghu, princa Edwarda, držiteľa zlatého ocenenia DofE.

Všetci naši ocenení žiaci spolu s riaditeľkou školy Katarínou Hrašnovou, vedúcimi programu Janou Štefánikovou, Henrietou Horváthovou a mentorkou Stand by Me Luciou Áčovou si užili slávnostnú atmosféru ocenenia a odchádzali plní dojmov, entuziazmu, nových nápadov a chute do ďalšej práce.

Jana Štefániková

Bez jazykovej bariéry

Stand by me  - projekt programu DofE

Dňa 15. 06. 2023 sa uskutočnila prezentácia projektov žiačok zapojených do programu Stand by me zastrešeným organizáciou DofE za účasti riaditeľky školy, triednej učiteľky žiačok, ich mentorky a koordinátorky miestneho centra DofE našej Zdravotky.

Zároveň sme boli sme poctený prítomnosťou predstaviteľov Národnej kancelárie DofE na Slovensku.

Žiačky 1.B Dorota Kobelárová, Mária Kuzma, Anna Zavidliak a Lívia Bednárová sa rozhodli zapojiť do tohto projektu, ktorého ústrednou témou je pomoc s inklúziou mladým ľuďom z Ukrajiny v prostredí komunity, do ktorej prišli po vypuknutí vojny v ich domovskej krajine. Dorota a Lívia sa hrdo zúčastnili a podieľali na rozvoji svojich Buddy dvojičiek Anny a Márie a svoje zážitky a skúsenosti prezentovali na stretnutí.

Ako samé hovoria: „ Sme vďačné za možnosť byť súčasťou tohto programu. Sedem mesiacov sme mali príležitosť sa navzájom lepšie spoznať a obohatiť svoje skúsenosti. Aj vďaka súťaži Innovation Camp sme spoznali veľa nových ľudí. Súťaž sa týkala reálnej výzvy na tému Integrácia mladých z Ukrajiny na Slovensku. Náš nápad sme predstavili vedeniu školy a čakáme na jeho zrealizovanie. Ďakujeme DofE, ďakujeme Stand by me, ďakujeme aj našej škole za túto možnosť.“

Takto opisujú svoje pôsobenie v programe naše Buddy dvojičky.

Krásne fotky (výber) je od Matúša Koprdu. Za čo mu ďakujeme.

(Mgr. Áčová, 06/2023)

24. februára 2022 sme sa prebudili do rána s informáciou, že na Ukrajine začala vojna.

Rok potom, 24. februára 2023, vojna bohužiaľ naďalej pretrváva, no práve vďaka práci NAŠEJ ZDRAVOTKY, našich žiačok z 1. B triedy (šk. rok 2022/2023), mladí ľudia z Ukrajiny majú nádej na krajšiu budúcnosť.

Nasledujúci link na video ti ukáže dopady programu SBM.

(27.02.2023, JU)