Euroweek OVP 2020

Ohliadnutie

Európsky týždeň odborných zručností 2020 v SZŠ – OHLIADNUTIE

Netradične, za týchto náročných okolností spojených s celosvetovou pandémiou ochorenia COVID 19, bol zrealizovaný Európsky týždeň odborných zručností 2020 s názvom našej školskej aktivity: OVP = moja budúcnosť = moja najlepšia voľba.

V priebehu týždňa (14.12.2020 18.12.2020) bolo úlohou učiteľov informovať žiakov, diskutovať s nimi, prípadne im zadať úlohy na vytvorenie výstupov v súvislosti s touto akciou v škole.

V odbore masér a diplomovaný fyzioterapeut žiaci pod vedením svojich odborných učiteliek pripravili prezentácie, diskutovali o svojej budúcej profesii, o uplatnení na trhu práce. Trieda IV. E pod vedením PhDr. J. Štefánikovej vytvorila výbornú koláž.

PharmDr. I. Šupolová (odbor farmaceutický laborant) diskutovala na zasadnutí PK so svojimi kolegami, ako najlepšie za týchto okolností vtiahnuť do akcie žiakov. V online priestore v čase výučby bol priestor na diskusiu so žiakmi, zároveň triednická hodina v IV. C bola venovaná zviditeľneniu tejto akcie.

Mgr. I. Uhlíková, Mgr. J. Juranová (odbor zdravotný laborant) zorganizovali pre triedu III. G a IV. G online stretnutie, na ktoré bol do diskusie o odbornosti prizvaný absolvent našej školy D. Plesko, v súčasnosti zamestnanec  Patologicko - anatomického oddelenia – laboratória vo FN TT.

Taktiež aj PhDr. J. Štefániková zrealizovala pre študijný odbor DVS online diskusiu s bývalou absolventkou J. Šlaukovou, DiS, ktorá pracuje v zdravotníckom zariadení v Piešťanoch. Bývala študentka školy sprostredkovala svoje jedinečné skúsenosti, získané štúdiom v škole, napr. súťaž Florence roka, ktorej sa aktívne zúčastnila (jedna z 20), ale aj OVP v Českej republike v nemocnici Nové Město na Moravě v rámci programu Erasmus+. Terajšia žiačka II. D L. Franková v priebehu online diskusie prezentovala súčasný pohľad na odborné vzdelávanie a prípravu v SZŠ.

Aj učitelia cudzích jazykov mali možnosť zapojiť sa so žiakmi (II. A, II. G, II. E, I. C, III. C) do tohto projektu.  Na webovej stránke Európskej komisie bola rozsiahla kampaň k EU týždňu odborných zručností. Mgr. V. Valentová, Mgr. Gerulová a Mgr. P. Bučková zdieľali v anglickom jazyku videá, texty, viedli online diskusie, zamerané na význam štúdia v rôznych zdravotníckych odboroch a na devízu do budúcnosti, ktorú absolventi školy získajú. Žiaci tr. I.C vytvorili ppt., ale boli inšpirovaní aj k napísaniu eseje v anglickom jazyku.

Náročnosť zdravotníckej profesie je jednoznačná, avšak byť zdravotníkom je poslanie.

eseje (v ANJ)

Losonska_3C_skills-euroweek_2020.pdf

Palanska_3C_VET_euroweek_2020.pdf

prezentácie

SZS_Trnava_TOTO.pdf

Buckova_FL.pdf

EOVP_2020.pdf

Europsky_tyzden_odbornych_zrucnosti_II.D_2020.pdf

II.D_-_Florence_roka.pdf

„Vzdelávanie mysle bez vzdelávania srdca nie je žiadne vzdelávanie.“

Aristoteles