Koordinátori

Miestnosť: B-27
Telefón:

PhDr. Peter Pristach

Koordinátor prevencie zabezpečuje úlohy v otázkach prevencie sociálno-patologických javov, v spolupráci s vedením školy iniciuje preventívne aktivity a v rámci aktivít školy poskytuje preventívno-výchovné konzultácie žiakom a ich zákonným zástupcom. Koordinuje a metodicky usmerňuje preventívnu protidrogovú výchovu a informačnú činnosť pedagogických pracovníkov školy pri sledovaní a hodnotení vývinu žiakov ohrozených drogovou, alkoholovou závislosťou a inou sociálnou patológiou (delikvencia, šikanovanie, kriminalita, fyzické a psychické týranie). V oblasti boja s nadváhou a obezitou koordinátor uplatňuje program prevencie obezity v škole, plánuje akcie zamerané na zdravý životný štýl, propaguje zásady správneho stravovania, realizuje aktivity na podporu telesného a duševného zdravia.  Koordinátor sprostredkúva prepojenie školy s preventívnymi, poradenskými a inými odbornými zariadeniami, Políciou SR a mimovládnymi organizáciami, zaoberajúcimi sa prevenciou. V rámci svojej preventívnej činnosti úzko spolupracuje s výchovným poradcom v škole, školským psychológom, koordinátorom inklúzie a s príslušným centrom výchovnej a psychologickej prevencie a pedagogicko-psychologickou poradňou.