3. ročník Erasmus+ 2019-2022 Výberový proces a prihlášky 1. Aktivita - Londýn Znojmo - stáže Šírenie/diseminácia Španielsko - OVP učitelia Španielsko - OVP žiaci Znojmo - OVP učitelia Aktuality Zhrnutie - záver

Erasmus+ 2019-2022

Znojmo - stáže

Naše žiačky opäť v Znojme

Začiatkom februára 2022 sa šesť žiačok odboru diplomovaná sestra a 3 žiačky odboru praktická sestra zúčastnili dvojtýždňovej mobility v Nemocnici v Znojme. Náš projektový, sprostredkujúci  projektový partner SZŠaVOŠZ Znojmo opätovne vytvoril pracovné zázemie a zároveň aj kultúrne.

Erasmáčky zvládli všetko J

Dr. Juhásová

Dve muchy jednou ranou J

Jeden z našich spoľahlivých projektových partnerov SZŠaVOŠZ Znojmo, p.o. zaistil OVP (odborné vzdelávanie a príprava) 10 žiakom zo 4.A, 4.B a 2.H v termíne 27.09.-08.10.2021 v Nemocnici Znojmo. Sprevádzajúca učiteľka PhDr. J. Štefánikoková sa podieľala na mentoringu a monitoringu celej skupiny v priebehu 12-dňovej mobility, ktorá sa realizovala na vybraných pracoviskách nemocnice v Znojme. V termíne OVP žiakov sa súčasne zrealizovalo vzdelávanie a job shadowing (4.10.-6.10.2021) 4 učiteľov profesijných predmetov - Mgr. L. Jankovýchová, Mgr. V. Bališová, Mgr. Goláňová a PhDr. P. Pristach, ktorí rovnako ako žiaci čerpali najnovšie informácie a postupy uplatňované v zdravotníckej praxi.

„Dve muchy jednou ranou“ bolo to najlepšie riešenie, ako umožniť čerpať granty získané v rámci programu Erasmus+ projekt „Odborná medzinárodná prax – zdravotníctvo“.

Účastníci, žiaci aj pedagógovia, využili čas pracovný  aj osobný tým najlepším možným spôsobom.

fotogaléria

certifikácia

kultúra

OVP nemocnica Znojmo

OVP učitelia

23. október 2019 - prípravná návšteva v Znojme (program Erasmus+)

S cieľom dohodnúť, ako aj pripraviť dvojtýždňové turnusy odborných stáží pre žiakov odboru DVS (3. roč.) a ZA (3. roč.)* projektu  OVP-Z v rámci programu Erasmus+, bola zrealizovaná návšteva partnerskej SZŠ a VOŠZ v Znojme.

Riaditeľ školy RNDr. Bc. Pigl a jeho kolegyne, učiteľky odboru OSE sa stali na pár hodín sprievodcami pre vedenie našej školy v zastúpení p. riaditeľky PhDr. Kataríny Hrašnovej, PhD. a zástupkyne riaditeľky školy PhDr. Kataríny Priputenovej a odborných učiteliek PhDr. Ingrid Juhásovej, PhD. a Mgr. Martiny Tomašovičovej. Prvá cesta smerovala do Znojemskej nemocnice. Hlavná sestra PhDr. Jana Vacková, MBA erudovane priblížila pracoviská (neurologické odd., ARO,...) a odpovedala na otázky. V priebehu exkurzie na vybraných oddeleniach bolo vidieť erudovanosť a cítiť ústretovosť, ochotu a záujem zdravotníckeho personálu.

Po exkurzii v nemocnici, nasledovala krátka exkurzia mestom a znojemskou školou, ktorá má dlhoročnú tradíciu. V súčasnosti ide o modernú školu, ktorá neustále modernizuje priestory, aby budúci zdravotníci mali vyhovujúce podmienky pre štúdium. Taktiež separovanie odpadu im nie je cudzie.

Mesto Znojmo, vypínajúce sa na vysokom svahu nad údolím rieky Dyje, patrí k významným historickým pamiatkam južnej Moravy. S istotou môžeme konštatovať, že naši žiaci, tí najlepší z najlepších, ako je nastavené pri každom „erasmáckom“ turnuse, sa majú na čo tešiť. Je nevyhnutné, aby záujemcovia o odbornú stáž, žiaci,  boli vo výberovom procese úspešní. Prvou úlohou je napísať motivačný list a sledovať termíny odovzdania. Následne budú zohľadňované ostatné nastavené kritéria výberového procesu.

*marec 2020 – 10 žiakov DVS, jún 2020 – 8 žiakov ZA, apríl 2021 – 8 žiakov ZA

Tomašovičová a Juhásová