3. ročník Erasmus+ 2019-2022 Výberový proces a prihlášky 1. Aktivita - Londýn Znojmo - stáže Šírenie/diseminácia Španielsko - OVP učitelia Španielsko - OVP žiaci Znojmo - OVP učitelia Aktuality Zhrnutie - záver

Erasmus+ 2019-2022

Španielsko - OVP žiaci

Do Španielska cez Erasmus+

Na základe výberového procesu v škole, bolo vybraných 8 študentov z tried 4.A a 4.B., ktorí sa zúčastnili tejto zaujímavej mobility. „Spoločnosť“ im robila koordinátorka projektov školy.

Mobilita trvala  14 dní – od  20.03.2022  do 02.04.2022. V nedeľu ráno 20.03. sme odlietali z Viedne a  prestupovali sme v Frankfurte, let dokopy trval asi  5 hodín. Večer sme dorazili do krásneho mestečka Arrasate.

Na druhý sme navštívili našu partnerskú školu Aretxabaleta Lanbide Eskola. Je to škola, ktorá má okrem zdravotníckeho odboru aj odbory  automechanik a elektrikár. Výučba trvá 2 roky. Učitelia  aj žiaci nás srdečne privítali, ukázali nám školu, odborné učebne, techniky práce v ošetrovateľstve. Vzájomne sme sa predstavili, odovzdali pozdravy z našej školy a začala sa naša odborná prax.

Nasledujúce dva týždne sme vykonávali prax v  zariadení pre seniorov, kde bola aj jednotka pre pacientov s dg. alzheimer. Zariadenie bolo obrovské, veľmi moderne vybavené, s množstvom pomôcok. Precvičovali sme výkony ako starostlivosť o kožu chorého, polohovanie pacienta, výmena bielizne, kúpeľ,  podávanie liekov alebo preväzy rán...

V čase voľna a cez víkend sme  objavovali krásy Španielska. Navštívili sme pláž Zarautz, prímorské mesto San Sebastián a veľkomesto Bilbao, v ktorom nesmelo chýbať nakupovanie. Navštívili sme  výskumné vzdelávacie centrum Tknika, ktoré nás oslovilo moderným priestorovým vybavením, profesionálnym prístupom, 3D tlačiarňou či virtuálnou realitou. Posledný deň našej mobility bol veľmi príjemný, dostali sme naše  certifikáty.

Druhého apríla  v sobotu ráno sme odlietali domov a aj keď sa nám v Španielsku veľmi páčilo, všetci sme sa domov veľmi tešili.

Každému žiakovi odporúčam využiť účasť na odbornej mobilite v rámci programu Erasmus+. Získate veľa zážitkov, odborných zručností, vylepšíte si jazykové znalosti z angličtiny a nájdete si  nových kamarátov. Stačí len vyplniť formulár/žiadosť o mobilitu a netrpezlivo čakať, či sa dostanete do zoznamu účastníkov.

Odborným vzdelávaním v zahraničí naša škola zvyšuje úroveň odborného vzdelávania svojich žiakov a  učiteľov a posilňuje proces internacionalizácie.

Podstatná je informácia, že získavate finančný grant, preto Váš finančný vklad je nulový.

Pozn. len v tom prípade, že si nechcete kúpiť na mobilite kabelku zn. Gucci J

Lenka Švončinárová, bývalá žiačka 4.A