3. ročník Erasmus+ 2019-2022 Výberový proces a prihlášky 1. Aktivita - Londýn Znojmo - stáže Šírenie/diseminácia Španielsko - OVP učitelia Španielsko - OVP žiaci Znojmo - OVP učitelia Aktuality Zhrnutie - záver

Erasmus+ 2019-2022

Znojmo - OVP učitelia

Odborná stáž vyučujúcich odboru OŠE v Znojme CZ

(KA1-2019)

Projektový partner SZŠa VOŠZ Znojmo sprostredkoval 4 odborným vyučujúcim v termíne 14.6.-16.6.2021 odbornú prípravu a vzdelávanie (OVP) v Znojemskej nemocnici. Vyučujúce zároveň realizovali job shadowing, kde participovali na výučbe cvičení odborných predmetov. V čase ich návštevy sa realizovali absolventské skúšky, na ktorých sa mohli taktiež zúčastniť. Absolutórium budúcich diplomovaných sestier sa skladá zo skúšky v cudzom jazyku, odbornej zložky a obhajoby záverečnej práce. Tréma a napätie, ale aj zodpovednosť boli podobné ako u našich žiakov.

Program Erasmus+, v rámci ktorého sa OVP realizovalo, umožňuje spoznávať aj kultúrne a historické krásy krajín, miest. V tomto prípade sa len potvrdilo, že mesto Znojmo a jeho okolie je inšpiratívne a prekrásne.

Pre naplnenie cieľov projektu „Medzinárodné vzdelávanie a príprava – zdravotníctvo“ bude v budúcnosti umožnená realizácia job shadowingu aj ďalším vyučujúcim odboru ošetrovateľstva, samozrejme, pri priaznivej epidemiologickej situácii.

Najnovšie poznatky a zručnosti v ošetrovateľskej praxi budú môcť vyučujúci nadobudnúť nielen v Čechách, ale aj v Španielsku.

JU