Hosťovanie  pedagógov z Turecka Španieli 2023 Odborná prax žiačok zo Španielska už skončená Španieli u nás aj v šk. roku 2019/2020 SZŠaVOŠZ České Budějovice

Hosťujeme

Španieli 2023

Koniec je nový začiatok

Dvojtýždňové (19.03.2023-31.03.2023) hosťovanie pedagógov a žiakov zo Španielska, z našej dlhoročnej partnerskej projektovej školy, je úspešne za nami.

Program bol náročný, ale pútavý a zaujímavý pre všetkých.

Odborná prax vo FN Trnava na vybraných pracoviskách, exkurzie v zaujímavých zdravotných zariadeniach, množstvo aktivít zrealizovaných spolu so žiakmi našej školy, to všetko vyplnilo pestré dva týždne.

Našich španielskych partnerov privítala  riaditeľka SZŠ  a  žiaci  3. B, ktorí  v spolupráci s triednou učiteľkou a vyučujúcou anglického  jazyka  predstavili našu školu a mesto Trnava.

V nasledujúcich dňoch prebiehala odborná spolupráca žiakov oboch krajín  na vyučovacích hodinách ošetrovateľstva v triedach 1.B a 2.A.

Zaujímavá bola hodina prvej pomoci v triede 2. B, kde boli realizované ukážky a nácvik KPR žiakmi aj so Španielska.

Žiaci IV. E, naši zruční maséri, poskytli našim hosťom možnosť využiť príjemné a uvoľňujúce  masáže, ktoré doplnili žiaci III. C starostlivosťou o ruky.

Bariéry neboli žiadne, komunikácia v anglickom jazyku sa darila, ba dokonca niektorí naši žiaci aj kolegovia  ukázali, že sa dorozumejú aj v španielskom jazyku.

DofE deň č. 2 bol úžasnou skúsenosťou aj pre našich Dofákov a hosťov zo Španielska, pretože neformálne vzdelávanie je na škole podporované aj programom DofE.

Práve pred rokom v školskom  roku 2021/2022 mala možnosť skupina našich 8 žiakov (maturantov) navštíviť na dva týždne partnerskú školu v Španielsku.

Dúfame, že vzájomná spolupráca medzi oboma školami  v rámci programu Erasmus+ bude úspešne  pokračovať aj v budúcnosti.

3.4.2023 (JU)