1. ročník - KA2 - NA ŠKOLE Projektové aktuality Projektové partnerské školy Projektový tím C2 NMK mobilita C1 IT mobilita C3 SK mobilita C4 LT mobilita Diseminácia Záver - zhrnutie

Erasmus+ 2020-2023 KA2

Projektový tím

Pre úspešné realizovanie projektu bol vytvorený projektový tím (foto), jeho členmi sú učiteľky cudzích jazykov – Mgr. Gerulová, Mgr. Bučková.  Za technickú podporu, využívanie najnovších online aplikácií, prácu v platforme e-Twinnig zodpovedá Mgr. Zrník. Tím „dopĺňa“ učiteľka odborných predmetov (dr. Juhásová), ktorá ako koordinátorka pre projektovú činnosť v škole má niekoľkoročné skúsenosti, či už s podávaním projektových žiadostí, alebo s realizáciou projektov rôzneho typu. Riaditeľka školy, v zastúpení Mgr. Haškovej, bude učiteľov aktívne podporovať a vytvárať im podmienky pre plnenie jednotlivých projektových úloh. Na projekte v závislosti od konkrétnych zadaní budú participovať aj učitelia iných vyučujúci predmety, napr. informatika – Mgr. Tóthová, Mgr. Otinger, ... Tými najhlavnejšími účastníkmi projektu sú samotní žiaci. Žiaci triedy I. C (tr. uč. Mgr. Krištofovičová) budú mať obrovské množstvo príležitostí na sebe pracovať, byť kreatívni, ale aj rozmýšľať a zabávať sa.

Projekt je zároveň aktivovaný v platforme e-Twinning, ktorá podporuje projektové vyučovanie na medzinárodnej úrovni v európskom priestore.

Súčasná situácia má aj pozitíva (negatíva neskôr). Online výučba je na každodennom poriadku a my učitelia sa zdokonaľujeme. Stávame sa istejšími pri používaní nových technológií. Projekt „MyourSSmart - online“ v platforme e-Twinning bude toho dôkazom (viac informácií v záložke e-twinning). V tejto platforme škola už realizovala projekt s partnerskou školu zo Španielska, ktorý mal odborné zameranie (prvá pomoc, ošetrovateľská starostlivosť).

Situácia kvôli pandémii ochorenia Covid-19 nie je priaznivá, neumožňuje realizovať veľa projektových aktivít podľa nastaveného harmonogramu, jednou z nich je mobilita žiakov a v rámci nich riešenie projektových zadaní s projektovými partnerskými školami (IT, NM, TR, LT). Dovtedy sa riešenie projektových úloh žiakmi triedy I. C (tr. uč. Krištofovičová) presúva do online priestoru.

JU