1. ročník - KA2 - NA ŠKOLE Projektové aktuality Projektové partnerské školy Projektový tím C2 NMK mobilita C1 IT mobilita C3 SK mobilita C4 LT mobilita Diseminácia Záver - zhrnutie

Erasmus+ 2020-2023 KA2

C2 NMK mobilita

Make your school smart – projekt KA2 (Erasmus+)

Dňa 1.5.2022 odletelo 8 žiačok II. C triedy (študijný odbor: farmaceutický laborant) a vyučujúce Mgr. Andrea Gerulová a Mgr. Petra Bučková do Severného Macedónska,  kde sa realizovala projektová aktivita C-2 v rámci projektu Make your school smart.

Naša slovenská projektová skupina  sa postupne doplnila o skupiny žiakov a učiteľov z Talianska, Litvy  a bezproblémový priebeh zaistila hosťujúci škola Second Gymnasium „7 Marsi“ v Tetove (mesto 50 km od Skopje).

Projekt v rámci programu Erasmus+  všeobecne umožňuje:

• tímovú spoluprácu  žiakov v medzinárodnom prostredí.

Učí žiakov:

- flexibilite,

- kreativite,

- rešpektovaniu kultúrnych rozdielov,

- nezávislosti.

Pracovným jazykom je anglický jazyk, ale to nebráni, aby sa účastníci naučili aj slovíčka jazykov projektových partnerov.

Konkrétnym cieľom mobility C-2 bolo zdokonalenie sa v matematike  prostredníctvom digitálnych aplikácii.

Program tejto mobility bol doplnený o spoznávanie kultúry, histórie, gastronómie a hosťujúcej školy.

Severné Macedónsko je malebná a veľmi inšpiratívna krajina, ktorá zanechala v našej skupine hlboké dojmy.

Veríme, že je náročne absolvovať náročnú cestu a byť sedem dní mimo svojho domova, ale noví  priatelia, množstvo zážitkov, skúseností  a vedomostí vždy za to stojí.

7. mája 2022 sa celá naša skupina v zdraví vrátila, priletela na letisko Schwechat, z ktorého ich  transfer odviezol na Slovensko, do Trnavy.

Nedeľa bola určená  na oddych a už  začína ďalšia fáza projektu -  žiačky budú sprostredkúvať svoje zážitky spolužiakom z 2. C a  ďalším triedam školy.

Nasledujúcou hosťujúcou školou pre aktivitu C-3 bude naša zdravotka. V novembri (7.11. – 11.11.) 2022 budeme mať cieľ s využitím moderných digitálnych technológii vtiahnuť žiakov projektu do oblasti literatúry a jazyka. S poctivou prípravou začneme už teraz, aby sme boli minimálne tak dobrí hostitelia ako škola z Talianska (C-1), alebo škola zo Severného Macedónska (C-2).

Erasmaci_na_potulkach_po_Severnom_Macedonsku.pdf