1. ročník - KA2 - NA ŠKOLE Projektové aktuality Projektové partnerské školy Projektový tím C2 NMK mobilita C1 IT mobilita C3 SK mobilita C4 LT mobilita Diseminácia Záver - zhrnutie

Erasmus+ 2020-2023 KA2

C4 LT mobilita

ZDRAVOTKA V LITVE VĎAKA PROJEKTU ERASMUS + KA2

Vďaka finančným grantom programu Erasmus + naši 8 žiaci a 2 vyučujúce Mgr. Juhásová a Mgr. Gerulová vycestovali do zahraničia, kde sa spolu s rovesníkmi z Litvy, Severného Macedónska a Talianska a ich učiteľmi stretli na poslednej mobilite LTTA, teda vzdelávacej a školiacej aktivite projektu MAKE YOUR SCHOOL SMART, v druhom najväčšom meste Litvy KAUNASE, aby spoločne spoznávali náboženstvá v ich rozdieloch i podobnostiach a pomocou aplikácií HotPot, Canva, Animoto, GoogleApps svoje zistenia sprostredkovali v digitálnej forme blízkej mladým, a tak naplnili hlavný cieľ: dozvedieť sa viac o náboženstvách metódami skupinovej práce vo vzájomnej kooperácií a pomocou digitálnych riešení.

Komunikácia prebiehala samozrejme v angličtine. Nebola vždy jednoduchá, keďže úroveň ovládania anglického jazyka je rôzna, avšak aj to bola jedinečná príležitosť, ako byť vnímavejší a tolerantnejší k iným.

Popri vzdelávaní prebiehal kultúrno-spoločenský program, bohatý na workshopy rôzneho charakteru:

• prehliadka pamätihodností mesta Kaunas, Vilnius, Trakai
  • spoznanie množstva kostolov️, synagógy  i mešity
  • ručná výroba mydla, maľovanie na keramiku, výroba litavského tradičného pečiva
  • návšteva Múzea školy, kde bol interaktívnou prehliadkou vytvorený most medzi učením v minulosti a zmenami v súčasnosti, ktorý aj s využitím digitálnych foriem má potenciál posunúť nás do budúcnosti.

Projekt MAKE YOUR SCHOOL SMART sa po realizácií štyroch mobilít v IT (november 2021), NMK (máj 2022), SVK (november 2022) a LTH (apríl 2023) blíži k svojmu záveru 31.08.2023. Ako koordinátora projektu nás čaká podanie záverečnej správy a následne čakanie na jej vyhodnotenie Národnou agentúrou SK ako aj národnými agentúrami projektových partnerov.

#erasmussk # KA2 #edukacia  #mestotrnava #erasmusplus