1. ročník - KA2 - NA ŠKOLE Projektové aktuality Projektové partnerské školy Projektový tím C2 NMK mobilita C1 IT mobilita C3 SK mobilita C4 LT mobilita Diseminácia Záver - zhrnutie

Erasmus+ 2020-2023 KA2

Diseminácia

Starší odovzdávajú svoje skúsenosti mladším. Ale funguje to aj naopak? Naši žiaci z triedy 3. C z odboru farmaceutický laborant, ktorí sú zapojení do projektu Erasmus+ s názvom Make your school smart sa rozhodli svoje skúsenosti a vedomosti zdieľať a spraviť tak našu školu múdrejšou.

Hlavným zameraním menovaného projektu je IT, práca s online pomôckami a rôznymi počítačovými programami. O niektoré tieto nové zručnosti sa teda rozhodli podeliť aj s ich staršími kolegami, triedou 4.C. Ukázali si práce, ktoré vznikli v rámci projektu, ako napríklad kvízy (Kahoot) a animované videá (Animoto). S týmito stránkami sa nasledovne aj naučili na základe ich výkladu a postupu pracovať. Štvrtáci boli veľmi šikovní a postup pochopili rýchlo. Pri ukazovaní i vysvetľovaní sme sa veľa naučili ale aj zabavili - naozaj škola hrou. Na koniec nášho malého kurzu sme si ukázali aj kvíz cez stránku Kahoot. Aj vďaka tejto skúsenosti sme si uvedomili, že učiť sa nemusí len od starších, ale že to môže fungovať aj naopak. Ďakujeme našim štvrtákom za pozornosť, ktorú nám venovali, bola pre nás pocta s vami pracovať a ukázať vám niečo nové.

Žiaci 3.C