Koordinátori

Miestnosť: A-19
Telefón:

PaedDr. Darina Hanáková, MPH

Stredoškolská odborná činnosť je súťaž, ktorej cieľom je podporovať a vyhľadávať talentovaných a nadaných žiakov stredných škôl, rozvíjať ich tvorivé kompetencie, kritické myslenie, odborné teoretické vedomosti, praktické zručnosti a prispievať k účelnému využívaniu voľného času žiakov. Školská koordinátorka SOČ vyhľadáva a usmerňuje žiakov našej školy, ktorí prejavia záujem zapojiť sa do Stredoškolskej odbornej činnosti, organizuje školské kolo SOČ a vykonáva administratívne úkony spojené s prihláškami do ďalších kôl, zodpovedá za dodržanie termínov odoslania postupujúcich prác prostredníctvom on-line systému. V priebehu celého roka udržuje prehľad o stave prác žiakov a je k dispozícii v prípade akéhokoľvek problému žiakom i školiteľom. Spolupracuje s Krajskou komisiou SOČ, zúčastňuje sa metodických seminárov. Eviduje štatistické údaje o počte riešených prác SOČ podľa odborov a o počte zapojených žiakov, ktoré odosiela predsedovi krajskej komisie SOČ. Žiaci sa zapojením do súťaže učia vyhľadávať informácie, spolupracovať s odborníkmi a pracovať v tíme. Mimoriadne úspechy žiakov v SOČ sú zohľadnené pri prijímaní na vysoké školy.