Koordinátori

Miestnosť: B-9
Telefón:

PharmDr. Katarína Ondrejkovič

Žiacka školská rada je reprezentatívna organizácia žiakov školy, ktorá zastrešuje, chráni a obhajuje záujmy žiakov a presadzuje ich na rokovaniach s vedením školy. Táto organizácia zároveň presadzuje možnosť žiakov demokraticky ovplyvňovať dianie v škole a priamo sa na ňom podieľať. Koordinátorka ŽŠR zohráva nezastupiteľnú úlohu pri fungovaní žiackej samosprávy. Zabezpečuje podporu činnosti ŽŠR u kolegov a vedenia školy. Plní funkciu monitoringu a jej úlohou je plánovanie, rozdelenie úloh a následne odovzdanie väčšiny práce a zodpovednosti, spojenej s činnosťou žiackej školskej rady, samotným žiakom. Vedie členov školskej rady k aktivite pri výbere, príprave a realizácii neformálnych aktivít a spoločenských podujatí v škole. Dôležitou úlohou koordinátorky je následná kontrola činnosti ŽŠR, rovnako aj dodržiavania štatútu školského parlamentu. Podieľa sa na príprave volieb do školského parlamentu a zverejňuje jeho výsledky. Pod vedením koordinátorky ŽŠR si žiaci prostredníctvom žiackej školskej rady trénujú svoje komunikačné zručnosti, osvojujú si štýl asertívneho správania, posilňujú si svoje rozhodovacie kompetencie, získavajú vedomie o svojich právach, preberajú na seba zodpovednosť. Svojou prácou šíria dobré meno školy.