Koordinátori

Miestnosť: A-102
Telefón:

Mgr. Radoslava Šarvaicová

Koncepcia rozvoja ČG sa realizuje v našej škole prostredníctvom tvorivej súčinnosti všetkých učiteľov. Koordinátorka čitateľskej gramotnosti spolupracuje so všetkými vyučujúcimi na princípe medzipredmetových vzťahov, pretože čitateľská gramotnosť sa prelína s ďalšími oblasťami gramotnosti (prírodovednou, matematickou, informačnou, sociálnou a ďalšími) a jej realizácia je teda integrálnou súčasťou celého výchovno-vzdelávacieho procesu. V spolupráci s vyučujúcimi koordinátorka organizuje rôzne podujatia, ktoré pomáhajú žiakom rozvíjať čitateľskú gramotnosť, kritické myslenie a komunikačné zručnosti. Činnosť koordinátorky čitateľskej gramotnosti sa sústreďuje na podporu vzdelávania pedagógov v jednotlivých metodických orgánoch, na zvyšovanie povedomia žiakov o dôležitosti čitateľskej gramotnosti ako celoživotnej kompetencie v bežnom živote, na vytváranie komunikačne a literárne podnetného prostredia, na spoluprácu s kultúrnymi a vzdelávacími inštitúciami, na podporu kultúrneho a jazykovo správneho verbálneho vystupovania žiakov pred publikom, na zapájanie školy do projektov na podporu čitateľskej gramotnosti.

Prváci na Bibliotéke

Knihy sú najtichším a najstálejším priateľom. Sú najprístupnejším a najmúdrejším poradcom a najtrpezlivejším učiteľom.” Charles William Eliot

Svojho spoľahlivého priateľa sa vybrali hľadať 9. novembra 2023 žiaci I. C a I. G. Na 30. ročníku Bibliotéky v Bratislave sa okrem zoznámenia s množstvom nových a zaujímavých kníh zúčastnili besedy s autorkou knihy Na Vianoce budem doma Silviou Jezerskou. Nebola to pre nich žiadna neznáma tvár, pretože je to naša profesorka angličtiny a nemčiny. Nie je nič krajšie, ako keď lásku ku knihám môžu žiaci získať od človeka, ktorý knihy nielen miluje, číta, ale aj píše. Kniha Na Vianoce budem doma, určená mladým čitateľom, našla miesto v knižniciach mnohých našich žiakov a má úspech aj na slovenskom knižnom trhu.

Sme radi, že žiaci na knižný veľtrh išli s radosťou, pretože žiť s knihami už od detstva  je dôležité pre rozvoj slovnej zásoby, pozornosti, predstavivosti a kreativity.