Koordinátori

Koordinátor pre inováciu didaktických metód

Miestnosť: A-114
Telefón:

Mgr. Vladimíra Kočková

Koordinátorka monitoruje efektivitu a kvalitu výchovno-vzdelávacej činnosti v škole, zameriava sa na stratégie vyučovania, na vytváranie edukačného prostredia v nadväznosti na motiváciu žiakov, ich tvorivosť, aktivitu a zážitkové učenie. Monitoruje uplatnenie medzipredmetových vzťahov vo výchovno-vzdelávacom procese, ich nadväznosť a spojitosť s dôrazom na rozvoj kľúčových kompetencií žiaka v súlade so ŠVP.

Od absolventov stredných odborných škôl sa očakávajú nielen odborné teoretické vedomosti a zručnosti, ale aj schopnosť komunikovať, samostatne riešiť problémy, pracovať v tíme a  orientovať sa v informáciách. Koordinátorka pre inováciu didaktických metód sa zameriava na vyhľadávanie takých vyučovacích metód, ktoré tieto kompetencie rozvíjajú a proces výučby modernizujú a zatraktívňujú. Inovácie prinášajú žiakom oproti tradičnému vzdelávaniu nové možnosti ako  nový spôsob podávania informácií, eliminácia stereotypu, zaraďovanie nových techník do vyučovania, interaktívnosť –  žiak môže zasahovať priamo do deja, meniť podmienky,   rozvíjanie tvorivosti, rýchla spätná väzba, vysoký stupeň motivácie a nadobudnutie trvalejších vedomostí.