Výzva Aktuality OVP masér Lázne Bělohrad Job shadowing Odborná súťaž OSE Záver - zhrnutie

Erasmus+ 2021-2022

Job shadowing

Job shadowing v Prahe vďaka projektu Erasmus+

Vďaka finančným grantom programu Erasmus+ sme zrealizovali pracovnú návštevu učiteliek odboru farmaceutický laborant PharmDr. Kataríny Ondrejkovič a Mgr. Aleny Krištofovičovej v Prahe vo firme Benu a Phoenix company.

Počas zaujímavých 4 dní sme si prezreli priestory firmy a zoznámili sa s prácou na jednotlivých pracoviskách. Možnosti sú naozaj rôznorodé – centrálne laboratórium prípravy liekov, skladové priestory distribučnej spoločnosti Phoenix, e-shop, centrá prevencie, verejné lekárne. Spoznali sme množstvo zaujímavých ľudí, ktorí sa spolupodieľajú na úspechoch spoločnosti Benu.

S vedením HR oddelenia sme prediskutovali možnosti pokračovania odborných mobilít žiakov 3. a 4. ročníka a  spôsoby uplatnenia farmaceutických laborantov v praxi. Naši žiaci môžu využiť ponuky na letné brigády alebo nastúpiť na rôzne zaujímavé pozície po ukončení štúdia.

Program bol náročný, ale pútavý a zaujímavý. Počasie nám prialo, a tak máme aj množstvo zážitkov zo spoznávania večernej Prahy. Prezreli sme si historické pamiatky a aj moderné nákupné centrá.

(Mgr. Krištofovičová, PharmDr. Ondrejkovič, 21.06.2023)

Pracovná cesta Žďár nad Sázavou

V dňoch 10 – 14. 10. 2022 z našej školy vycestovali   tri odborné učiteľky z odboru praktická sestra, do   Žďáru nad Sázavou, kde navštívili Strední zdravotnicku školu a Vyšší odbornou školu zdravotní. Pracovnú cestu realizovali za účelom  spoznania a osvojenia nových praktík na škole  rovnakého študijného  zamerania. Boli priamo účastné vyučovacieho procesu na teoretických hodinách a praktických cvičeniach. Konfrontovali učebné postupy, získavali  a osvojovali si nové poznatky v oblasti ošetrovateľstva.

Počas svojej návštevy realizovali  aj prehliadku nemocnice v Novom Měste na Morave.  Oboznámili sa s jej chodom a prevádzkou,  participovali aj na    klinickej praxe študentiek SZŠ.

Veľkým prínosom pre ne,  bola návšteva stimulačného centra záchrannej služby v Jihlave. Toto školiace centrum patrí k najmodernejšie vybaveným školiacim pracoviskám v Európe. Učiteľky, mali možnosť v priamom prenose sledovať zásah všetkých zložiek  záchranného systému pri zásahu simulovaného teroristického útoku.

Pracovná cesta bola veľkým prínosom v oblasti odbornosti, ale aj v nadviazaní nových pracovných vzťahov.

Mgr. Vladimíra Kočková