Výzva Aktuality OVP masér Lázne Bělohrad Job shadowing Odborná súťaž OSE Záver - zhrnutie

Erasmus+ 2021-2022

Odborná súťaž OSE

Medzinárodná odborná súťaž MLADÝ ZDRAVOTNÍK

V dňoch 10.10.2022 - 14.10.2022 sme sa vďaka programu Erasmus+ zúčastnili odbornej súťaže, na ktorú sme vycestovali do Žďáru nad Sázavou.

Súťaž mala teoretickú a praktickú časť.  Písomný test bol zostavený z otázok z ošetrovateľstva a iných odborných predmetov - prvá pomoc, ANF, PAT. Nasledovala realizácia praktickej časti ošetrovateľskej starostlivosti - bandáže, meranie vitálnych funkcii, aplikácia klyzmy a asistenciu pri cievkovaní. Zúčastnili sme sa súťažného kvízu zameraného na témy z ošetrovateľstva. Najkrajšou odmenou pre náš team bolo to, že sme celú súťaž vyhrali a odniesli si NÁDHERNÝ a k tomu ešte aj OBROVSKÝ putovný pohár.

Naše víťazné družstvo tvorili Katarína Bartovičová (III. B) 1. miesto, Martina Babicová (III. A) 2. miesto a Viktória Ondrejková (III. B) 3. miesto.

Zároveň sme mali  možnosť spoznať priestory partnerskej školy. Navštívili sme aj múzeum Nové Generace a Zelenú Horu, ktorá patrí medzi pamiatky UNESCO. Ďalšia zaujímavá aktivita bola exkurzia nemocnice v Novom Měste na Moravě, ktorá má aj heliport. V Jihlave sme zase videli sme jeden z najmodernejších záchranných systémov v EÚ.

Bola to vynikajúca skúsenosť a určite odporúčame každému, kto má záujem reprezentovať školu, spoznať nových priateľov a iné metódy vyučovania, aby neváhal a takúto možnosť využil prihlásením sa do programu Erasmus +.

súťažiace žiačky III. A a III. B, šk. rok 2022/2023

Mlady_zdravotnik.pdf