Finančná gramotnosť

Finančná gramotnosť na SZŠ Trnava

Nielen žiaci školy na sebe pracujú, vzdelávajú sa, aj učitelia chcú držať „krok s dobou“. V súčasnosti sa téma finančnej gramotnosti stáva viac a viac aktuálnou, čo súvisí s narastajúcou zadĺženosťou obyvateľstva a rastom osobných  bankrotov. Kľúčovým sa stáva práve prevencia a orientovanie sa v téme FG, preto škola mala záujem získať grant od MŠVVaŠ SR.

Vo výberovom procese sme sa stali úspešnými a s finančnou spoluúčasťou Rady rodičovského združenia pri SZŠ nám bolo umožnené realizovať naplánované projektové aktivity v čase od 10. 07. 2019 do 30. 11. 2019, výroba posteru, reklamných predmetov.

Riaditeľka školy vycestovala za príkladmi dobrej praxe do  SZŠ v BB a Strednej odbornej školy regionálneho rozvoja. Obe školy rôznym spôsobom úspešne pristupujú k téme finančná gramotnosť. Na školiacej akcii, realizovanej v novembri, mala každá predmetová komisia svojho zástupcu. Školitelia veľmi inšpiratívne priblížili kľúčové témy a už je na majstrovstve a možnostiach učiteľa, ako zvládnuť implementáciu získaných poznatkov vo výchovno-vzdelávacom procese. Implementácia národného štandardu finančnej gramotnosti v podmienkach SZŠ v Trnave je novovytvorený školský dokument. Zodpovednosť zaň prevzala koordinátorka pre FG na škole Mgr. Lapšanská. Týmto kvantitatívnym projektovým výstupom projektu sme sa zaradili medzi jednu z mála škôl, ktoré tému finančnej gramotnosti posunuli do vyššej úrovne.

projektový koordinátor školy

foto tu