Hosťujeme

Španieli u nás aj v šk. roku 2019/2020

Program  Erasmus+ umožnil už po niekoľkýkrát vyučujúcim a žiačkam z partnerskej školy ARETXABALETA Lanbide Eskola pricestovať na Slovensko. V termíne od 11. 11. 2019 do  15. 11. 2019 mali naši hostia množstvo aktivít, ktoré súviseli s cieľmi ich projektovej činnosti. Žiačky zo Španielska po odchode svojich vyučujúcich pokračujú v odbornej praxi vo FN v Trnave a v domove pre seniorov.

Žiaci tretieho ročníka (3. A) a druhého ročníka (2. A, 2. B) odboru ZA sa oboznámili prostredníctvom video prezentácie so školou v Španielsku a  so spôsobmi výučby. Spoznali záľuby študentiek, ktoré im dovolili nahliadnuť aj do ich súkromia a spoznať, ako sa žije v Španielsku. Našu školu - študijné odbory, ako aj mesto Trnava bravúrne predstavili v anglickom jazyku žiaci triedy 3. A Paťa Hincová a Adam Blažo.

Ďalší deň pobytu hostí bol „exkurzový“. Mgr. Emília Jamrichová - vedúca odboru ošetrovateľstva vo FN v Trnave priblížila históriu trnavskej nemocnice ako aj jej víziu napredovanie a zlepšovania. Potom nasledovala exkurzia na vybraných ošetrovacích jednotkách.

Vedenie zariadenia pre seniorov na Vansovej už po tretíkrát vytvorilo príjemnú atmosféru a oboznámilo hostí  s priestormi zariadenia.

Exkurziu v centre Trnavy aj s podrobným výkladom ešte za pekného počasia uskutočnili poverení učitelia Mgr. Desat a PhDr. Sokolovič, PhD.

Žiačky zo Španielska sa zapoja do odbornej praxe a spolu s našimi žiakmi a učiteľmi budú realizovať ošetrovateľskú starostlivosť o pacientov rôznych vekových kategórií. 16. 11. 2019 bude odborná stáž žiačok zo Španielska ukončená.

Naši žiaci budú mať možnosť vycestovať do Španielska v dvoch turnusoch. Do 31. 5. 2021 absolvuje pri nastavených podmienkach projektu OVP-Z v rámci programu Erasmus+ 16 žiakov spolu so sprievodnými osobami. 6 učiteliek odboru ošetrovateľstvo taktiež vycestuje na odbornú stáž tzv. job shadowing, aby následne integrovalo novinky získané v zahraničí do výchovno-vzdelávacieho procesu našej školy.

koordinátor projektov SZŠ, Trnava

foto tu