Erasmus OVP 2021-27

Akreditácia OVP 2021-2027

Škola získala akreditáciu  (KA1- OVP) na nové obdobie programu Erasmus 2021-2027

Uspeli sme  vo výberovom procese, ktorého výsledkom je získanie akreditácie (2021-2027) pre vzdelávanie a odbornú prípravu (OVP) - program Erasmus.

V priebehu rokov 2021-2027 sa nám otvárajú možnosti pre získanie grantov, čo nám umožní zaistiť odborné vzdelávanie žiakov na špičkových pracoviskách v Európe. Dôkazom je aj novozískaný grant (výzva 2021), na základe ktorého vycestuje na odbornú mobilitu/stáž niekoľko masérov, fyzioterapeutov k projektovým partnerom. Plánovaná je súťaž v partnerskej, odbornej škole, zameraná na overenie odborných zručností a vedomostí.

Čo je akreditácia?

Je to známka kvality, ktorú organizácia získava na základe hodnotiaceho procesu v niekoľkých oblastiach.

Aké povinnosti nám vyplývajú v súvislosti so získaním akreditácie?

-          Je nutné dodržiavať schválený plán  pre Erasmus

-          Držiteľ akreditácie je povinný predložiť minimálne jednu priebežnú správu o dodržiavaní štandardov kvality programu Erasmus

-          Držiteľ akreditácie je povinný predložiť správu o dodržiavaní cieľov v pláne programu Erasmus

-          Aktualizovať svoj plán programu Erasmus, kde musia byť zohľadnené odporúčania NA poskytnuté v hodnotení žiadosti o akreditáciu.

Aký význam má certifikát o získaní akreditácie?

Udelenie akreditácie na Erasmus na celé trvanie nového programu 2021-2027 má aj svoju reprezentatívnu formu v podobe certifikátu.