Žiacka ŠR

Aktivity ŽSR

Halloween na zdravotke

Prípravy sa začali už deň vopred,  keď členovia žiackej rady halloweensky vyzdobovali chodbu na prízemí pri vrátnici, kde sme zavesili pavučiny s pavúkmi,oranžové a čierne balóny.
V deň D sa skoro ráno všetko začalo, občerstvenie s halloweenskym motívom sme vyložili a žiaci mali možnosť si ich počas prestávok zakúpiť za dobrovoľný príspevok.

Žiaci i učitelia mohli prísť v tento deň do školy v kostýmoch. K videniu boli zombie, čarodejnice, obrovský dinosaurus, biela pani, Fiona zo Shreka, kostlivci, čerti, mŕtvoly, vojaci a veľa príliš vymaľovaných a málo oblečených dievčat. Na chodbe sa ozývala hudba a kto nebol namaľovaný mohol si dať urobiť halloweensky make-up. Žiacka rada všetko sledovala a  hodnotila originalitu kostýmov. Spomedzi učiteľov patrí prvé miesto jednoznačne pánovi profesorovi Desatovi a pani profesorke Horváthovej, ktorí boli neskutoční. Žiacka rada vyhodnotila a odmenila aj tri miesta spomedzi žiakov, prvé miesto za najlepší študentský kostým získal Patrik Batka z 1.C. Atmosféra počas prestávok bola skvelá, žiaci tancovali  a zabávali sa na chodbách,  cítili sme radosť, že tento deň nie je obyčajný utorok, ale má zaujímavý strašidelný nádych.
Počas obedovej prestávky po 5. hodine sme občerstvenie dopredali, lavice i výzdobu upratali a získané peniaze spočítali.Utržili sme okolo 100€, ktoré budú použité pri príprave tohtoročných imatrikulácií.
Veríme, že všetci si tento deň naplno užili a môžeme sa tešiť na ďalšie podobné akcie.

Emanuel Granec

TEAMBUILDING ŽIACKEJ ŠKOLSKEJ RADY

Naša spoznávacia rekreačná túra sa začala stretnutím na železničnej stanici v Trnave. Presunuli sme sa do vlaku, ktorý sa valil hmlou smer Smolenice. Keďže sme sa všetci nepoznali, na stanici v Smoleniciach sme si dali zoznamovaciu aktivitu. Spočívala v predstavení sa, zaradení do študijného odboru a zodpovedaním otázky, či sme sa v odbore našli. Pani profesorka Ondrejkovič nás potom z našich mien preskúšala a  pobavili sme sa na našej zradnej krátkodobej pamäti. Pokračovali sme po chodníku do dediny, zamierili sme ku starému kostolu a k Smolenickému zámku, ktorý sa nad ním týči. Pod zámkom sme sa stočili dole k ohnisku. Napriek nepriazni počasia, bola hmla, vlhko a mrholilo, sa našim skúseným a pripraveným členom ŽŠR podarilo založiť oheň. Pod altánkom prebehla porada, kde sme plánovali program aktivít na prebiehajúci školský rok. Po formalitách prišlo na rad opekanie, v ponuke boli špekačky, slanina, chlieb či cukríky marsmallow. Každý si opiekol podľa svojej chuti, pani profesorka sa priznala, že si prvýkrát sama opiekla špekačku. Po nasýtení sme zodpovedne zahasili oheň, upratali ohnisko i altánok a zamierili smer kaviareň Medolandia. Vo svete včiel sme sa príjemne zohriali. Dali sme si čaj alebo horúcu čokoládu. A už sa priblížil náš čas návratu, dopili sme a vyrazili. Prišli sme takmer naraz s vlakom a odviezli sa naspäť do Trnavy do našich bežných školských dní.

Tento deň bol však výnimočný, nespoznávali sme tajomstvá chémie, botaniky či anatómie medzi stenami školy. Spoznávali sme sa navzájom medzi sebou, obkolesení malebnou slovenskou prírodou. Naše zážitky oplývali veselým družením, rozhovormi a fotografovaním. Preto nabádame k členstvu a aktívnej účasti aj prvákov, ktorí ešte nie ste súčasťou žiackej školskej rady. Budete súčasťou neustáleho modernizovania a budovania školy, zoznamovania sa s novými ľuďmi a výletovania ako bolo to dnešné.

Emanuel Granec, 2.E

Voľby ŽSR

Dňa 11.9.2023 sa uskutočnili voľby predsedu žiackej školskej rady. Štyria uchádzači predniesli svoje plány pre aktuálny školský rok 2023/2024. Nasledovalo odovzdanie hlasov v tajných voľbách. Nadpolovičnú väčšinu hlasov - 63% získala žiačka Štefánia Farkašová z III.B triedy. Nová predsedníčka bola v zápätí predstavená pani riaditeľke a vy sa už môžete tešiť na projekty a aktivity žiackej rady na našej zdravotke..