e-Twinning 2018-19

eTwinnig

PROJEKT – „New live opportunities for VET students“

V PLATFORME

Partnerská škola zo Španielska (Aretxabaleta Lanbide Eskola) nás „vtiahla“ do eTwinningu tým, že vytvorila projekt s názvom „New live opportunities for VET students“. Realizácia projektu podlieha schváleniu a následne aj kontrole NSS, podmienkou je aj nastavenie harmonogramu práce.

V šk. roku 2018/2019 15 žiakov z tried 1. B (Serghei Andriuscenco, Karin Čárska, Červenková Viktória, Červenková Karin, Búbelová Daniela, Bartovičová Lenka, Féderová Zuzana, Halabrínová Alexandra, Sofia Gálová), 2. B (Patrícia Hincová a Tereza Revayová) a 3. A (Karin Brestovanská, Marianna Bachratá, Daniela Zmeková, Kevin Pomothy) realizovalo v spolupráci so španielskymi študentmi rôzne aktivity. Kvízy, prezentácie, videokonferencie. Študenti sa zoznamovali a spolupracovali v skupinách na zadaných odborných témach (meranie TK, KPR, podávanie stravy do NGS,...). Nie vždy všetko išlo „hladko“ a podľa predstáv mentorov (Aitor Alvarado, Ingrid Juhásová), ktorí sú zároveň školskými administrátormi projektu. Ako sa hovorí, každý začiatok je ťažký!

Pre našu školu, žiakov i pedagógov, by bolo veľkým prínosom, ak by svoj rast a učiteľské majstrovstvo rozvíjali aj týmto smerom. Žiaci, zainteresovaní do tejto formy výučby (projektové vyučovanie), môžu len získať. Učia sa pracovať a komunikovať v tíme, vypočuť názor iných, ale majú aj príležitosť spoznať iné kultúry a komunity v európskom priestore, komunikovať v cudzom jazyku, využívať on line aplikácie...

Staňme sa školou ešte lepšou, ako sme teraz! Certifikát Škola eTwinning je ocenenie, ktoré nie je ľahké získať, bola by to pre nás nová výzva!

Juhásová Ingrid

učiteľ a administrátor e-Twinning