E-Twinning 2020-22

Aktuality eTwinning

Kritické myslenie ako súčasť všetkých „možných“ vyučovacích predmetov, na rôznych stupňoch škôl

Online seminár Media literacy across curricula v termíne 16.12.-17.12.2021, bol zaujímavým podujatím, ktoré organizovala Národná agentúra programu eTwinning v Srbsku.

Seminár prebiehal v platforme MS Teams, cez ktorú boli zdieľané organizátormi a pozvanými hosťami prezentácie, vysvetľujúce možnosti aplikovania kritického myslenia do výchovno-vzdelávacieho procesu. Učitelia z praxe sprostredkúvali príklady „dobrej“ praxe. Inšpirácií bolo až veľa, ale nikdy nie je dosť J

Organizátori pripravili spoločný projekt v prostredí TwinSpace, kde účastníci mohli spoločne spolupracovať, predstaviť seba, organizácie, ktoré zastupovali, podeliť sa o svoje skúsenosti.

Zaujímavá bola spolupráca v medzinárodných online skupinách učiteľov, kde bolo vytvorených množstvo inšpiratívnych nápadov pre realizáciu nových projektov v prostredí eTwinning.

Online prostredie (iné sa nedalo v tomto čase, ktorý žijeme) využili organizátori na virtuálnu prehliadku Belehradu, hlavného mesta Srbska. Virtualita nenahradí možnosť byť fyzicky na mnohých prekrásnych a významných miestach Belehradu.

Trpezlivosť ruže prináša.

Bude aj to!

Treba vyčkať času, ako hus klasu.

Zároveň bude fajn, keď aj na našej škole sa bude viac využívať prostredie eTwinning, ako jednej z možností inovatívnych a moderných spôsobov výučby pre 21. storočie. Skúsenosti iných dokazujú, že participácia na projektoch v tomto prostredí je obohacujúca pre všetkých zúčastnených, žiakov, ale aj vyučujúcich.

Používajme rozum, myslime kriticky!

(Juhásová Ingrid)