PROJEKT Erasmus+ (2016-2017)

Erasmus+

Vo výberovej procedúre na rok 2016 v rámci programu Erasmus+ pre oblasť vzdelávania a odbornej prípravy, Kľúčová aktivita 1 – Vzdelávacia mobilita jednotlivcov bol SZŠ Trnava schválený grant na realizáciu projektu MEDZINÁRODNÁ ODBORNÁ PRAX.

Projekt je v súlade s cieľom rozvoja odborných a kľúčových kompetencií pre budúcich zdravotníckych pracovníkov a taktiež pomáha zvyšovať ich zamestnanosť na trhu práce. Partnerom je zdravotnícke zariadenie v  Českej republike. V školskom roku 2016/2017 umožní plánovaný projekt 18 žiakom SZŠ Trnava získať nové odborné skúsenosti a rozmery prístupov a foriem ošetrovateľskej starostlivosti o človeka v cieľovej krajine EU a porovnať realizáciu konceptu bazálnej stimulácie.

Účastníkmi projektu v aktivite č.1 bude desať členná skupina žiakov štvrtého ročníka štvorročného štúdia SZŠ v Trnave z odboru zdravotnícky asistent 5356 M. Plánovanej aktivity č.2 sa zúčastnia ôsmi žiaci tretieho ročníka vyššieho odborného štúdia v odbore diplomovaná všeobecná sestra 5352 Q. Obe aktivity budú trvať 14 dní, počas ktorých sa zároveň  poskytne možnosť porovnať kvalitu a náplň práce zdravotníkov, systém a organizáciu ošetrovateľskej starostlivosti a kompetencie zdravotníckeho asistenta a diplomovanej všeobecnej sestry v rámci medzi kultúrneho vzdelávania.

Účastníci budú vybraní podľa nasledujúcich kritérií: najdôležitejším kritériom  je oblasť dosiahnutých študijných výsledkov v praktickom vyučovaní a profesionálna spôsobilosť záujemcov, ale aj celkový prospech žiakov a ich osobnostné kvality.

Viac informácií o tomto programe je k dispozícií na:

PROJEKTOVÝ TÍM

„Tento projekt bol financovaný s podporou Európskej Komisie. Táto vedecká monografia/publikácia/oznámenie reprezentuje výlučne názor autorov a Komisia a ani národná agentúra nezodpovedajú za akékoľvek použitie informácií obsiahnutých v tejto vedeckej monografii/publikácii/oznámení.“