1. ročník DofE

Otvorenie 1. ročníka DofE na SZŠ

Otvorenie 1.ročníka DofE

Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu je komplexný rozvojový program, ktorý dáva mladým ľuďom vo veku 14 až 24 rokov šancu rozvinúť svoje schopnosti a charakterové vlastnosti pre reálny život, naplniť svoj potenciál a pomôcť im uspieť vo svete. Program funguje už od roku 1956, podporuje mladých ľudí naprieč spoločnosťou v 140 krajinách po celom svete na ich ceste k samostatnosti, sebavedomiu, úspechu v živote a sociálnemu cíteniu.

V tomto programe rozvinieš v ňom svoj talent, zlepšíš svoj športový výkon a dostaneš priestor venovať sa dobrovoľníctvu a zúčastníš sa dobrodružnej expedície.

Naša škola sa stala miestnym centrom DofE a už v šk. roku 2021/2022 je do programu DofE zapojených 18 žiakov z tried 1.A, 1.B, 2.A, 2.B, 2.C a niekoľko žiakov odboru masér.

Žiaci pracujú pod vedením profesoriek Mgr. Bučkovej Petry, PhDr. Štefánikovej Janky a PaedDr. Horváthovej Henriety. Svoju nenahraditeľnú pozíciu majú mentori pre jednotlivé oblasti, ktorí v priebehu plnenia úloh „svojich“ Dofákov učia a postupne sa dostávajú k stanoveným cieľom.

Patrik Krajčovič je nápomocný pri plnení cieľov, a je najlepší bežec Spartan Race Slovakia v kategórií 25 až 29 ročných  na Slovensku. Na majstrovstvách Európy sa umiestnil na 7. mieste, to je zatiaľ jeho najlepší výkon. Okrem toho je to kondičný tréner 5. stupňa, vysokoškolské vzdelanie skončil s červeným diplomom a cenou rektora.  Tento rok sa stal ambasádorom projektu Spartan Race Slovakia.

Prostredníctvom tohto mentora si niektorí žiaci mohli urobiť spiroergometrické vyšetrenie a zistiť svoju výkonnosť na začiatku svojej účasti v programe, a tým lepšie nastaviť svoj tréningový program.

Tešíme sa zo záujmu žiakov a prajeme všetkým vedúcim, mentorom a hlavne dofákom veľa vytrvalosti na ich ceste k bronzovým medailám.

Peter Jergl, II. B