Erasmus+ COVID-19

Aktualita 2

27. 4. 2021 – ONLINE STRETNUTIE S PROJEKTOVÝM PARTNEROM ZO ŠPANIELSKA JE ZA NAMI

Takmer hodina komunikácie v anglickom jazyku s organizátorom stretnutia – ALE (Aretxabaleta Landbide Eskola) sa začala problémami s on-line pripojením. V porovnaní s celosvetovým problémom pandémie ochorenia Covid -19 sa nakoniec javí, že to problémy ani neboli.

Mgr. Desat sa bravúrne zhostil úlohy jazykovej podpory i moderátora a stretnutie doviedol do  úspešného konca. Všetkých zúčastnených pozdravila aj  riaditeľka našej školy PhDr. Hrašnová, PhD., MPH. Tými najhlavnejšími, pre koho bolo celé stretnutie určené, boli však samotní žiaci.

Žiaci IV. A triedy prezentovali mesto Trnava, jeho kultúru a históriu. Študijné odbory, aktivity pred pandémiou i počas nej a súčasný život školy predstavili žiaci triedy II. D spolu s  tr. uč. PhDr. Štefánikovou. Nezabudli sme spomínať na zaujímavú spoločnú prácu so španielskou školou v platforme e-Twinning. Prezentáciu pripravila žiačka III. B triedy (Čárska Karin). Akcie sa zúčastnili aj prváci a druháci odboru PS (praktická sestra), snáď nádejní pokračovatelia ďalších aktivít v rámci programu Erasmus+ (KA1).

Španielski študenti vo veku 16 – 49 boli veľmi spontánni, zaujímali sa o možnosti športu v tejto dobe, ale aj o iné aktivity, ako je očkovacie centrum na škole, MOM.

Bolo by fajn, keby situácia dovolila bezpečne cestovať a mohli by sme sa s naším projektovým partnerom stretnúť u nás v škole alebo by sme mohli zavítať k nim do Španielska.

Trpezlivosť ruže prináša, a tak ešte chvíľu vydržme J.