Euroweek OVP 2022

Mini konferencia OŠE

„Mini“ konferenčný deň

Dňa 10. mája 2022 sa na našej škole v rámci Týždňa odborných zručností mimo iných aktivít konal aj “mini” konferenčný deň. Akcia bola plná zaujímavých a náučných prednášok. O programe Erasmus+ a zážitkoch, ktoré poskytuje nám porozprávali Alexandra Tereňová z III.D a Lenka Švončinárová zo IV. A triedy. Martin Hrdina a Agnes Katonová nám predstavili sieť ošetrovateľských domovov SeneCura.  Nasledovala prezentácia pána doktora Martina Ballaya z nemocnice Svet Zdravia z Galanty, pri ktorej sme sa dozvedeli o systéme včasného varovania. Žiačky z triedy IV.C Lenka Palanská a Zuzana Durcová nám prezentovali práce, ktoré úspešne obhajovali na celoslovenskej súťaži stredoškolskej odbornej činnosti. Od Ľubomíry Tužákovej a Kristíny Šulgánovej z farmaceutickej firmy Biocodex sme sa dozvedeli zaujímavé informácie o probiotickom lieku Enterol. K náučnému dňu prispela aj riaditeľka pre ošetrovateľstvo z Fakultnej nemocnice v Trnave Mgr. Emília Jamrichová. Na záver vystúpila Lucia Púšová z III. D, ktorá nám pripomenula deň sestier a prínos Florence Nightingalovej pre ošetrovateľstvo.

„Mini“ konferenčný deň bol veľmi zaujímavý a zanechal u všetkých prítomných veľa dojmov.

Lea Franková III.D