PROJEKT 2014-2015

Aktivita 1

Modernizácia vyučovania prírodovedných predmetov

V rámci aktivity 1.1. budú inovované 4 školské laboratóriá:

• 2 chemické laboratóriá pre výučbu cvičení z chémie, farmaceutickej chémie a vybraných hodín farmakognózie a fytoterapie,
  • fyzikálne laboratórium pre potreby všetkých študijných odborov,
  • biologické laboratórium so zameraním na botaniku a mikroskopovanie.

V rámci aktivity budú zakúpené nové učebné pomôcky pre vyučovanie fyziky (napr. digitálne laboratórium LABDISK pre fyzikálne pokusy, pre biologicko-chemické pokusy, sada počasie, sada na pokusy s elektrinou, elektrostatikou, optické pokusy, pokusy z mechaniky a na elektromagnetickú indukciu), pre vyučovanie chémiefarmaceutickej chémie (polarimeter, spektrofotometer, konduktometer, sušiareň, centrifúga, potenciometer, refraktometer a ďalšie pomôcky do chemického laboratória), biológie.

Ďalšou čiastkovou aktivitou bude tvorba a inovácia kurikúl pre prírodovedné predmety a predmety vyučované v novovybudovaných laboratóriách, ktoré budú zakomponované v školských vzdelávacích programoch študijných odborov zdravotnícky asistent, masér a farmaceutický laborant. Pôjde o kurikulá predmetov:

1. fyzika
  2. matematika
  3. chémia
  4. laboratórna technika
  5. farmaceutická chémia
  6. biológia

Táto inovácia bude prebiehať v úzkej nadväznosti na zakúpené didaktické pomôcky. Táto činnosť bude realizovaná internými pedagogickými zamestnancami školy vyučujúcimi dotknuté predmety.

foto - budovanie laboratórií

foto - nové laboratóriá