PROJEKT 2014-2015

Aktivita 2

Inovácia školského vzdelávacieho programu

1. Tvorba a inovácia kurikula pre vybrané predmety

V rámci aktivity budú vytvorené kurikulá školských vzdelávacích programov a základných pedagogických dokumentov štvorročného štúdia a vyššieho odborného vzdelávania pre študijné odbory - farmaceutický laborant, zdravotnícky asistent, masér, diplomovaný fyzioterapeut a diplomovaná všeobecná sestra.

2. Obstarávanie didaktických prostriedkov a pomôcok

Obstaranie didaktických prostriedkov bude prebiehať v rozsahu a zameraní potrebnom na zabezpečenie pilotného overenia a následnej implementácie školských vzdelávacích programov. Obstarané didaktické prostriedky budú viazané na obsah rozpracovaný v nových inovovaných kurikulách pre jednotlivé predmety. Bude sa riadiť pravidlami o verejnom obstarávaní a pravidlami Európskeho sociálneho fondu. Osobitná pozornosť bude venovaná efektivite a vhodnosti zakúpených didaktických prostriedkov.

Didaktické prostriedky a pomôcky budú slúžiť na modernizáciu vyučovacieho procesu – napr. notebooky, dataprojektory a vybavenie špeciálnymi didaktickými prostriedkami na modernizáciu odborných učební jednotlivých študijných odborov.

3. Tvorba didaktických prostriedkov a pomôcok je zameraná na inováciu a tvorbu vlastných didaktických prostriedkov – metodických materiálov, učebných textov, pracovných listov a testov v tlačenej aj elektronickej verzii, tvorbu prezentácií, vlastných videí a fotografií pre spojenie teoretickej výučby s materiálmi z reálneho prostredia.

V tejto aktivite budú vytvorené učebnice pre vybrané predmety špecifické pre našu školu (patológia a klinika chorôb, farmakognózia a fytoterapia, psychológia a profesijná komunikácia, administratíva a zdravotnícka dokumentácia, metódy kinezioterapie – tejpovanie, rekondično-relaxačné cvičeniacvičenie s balančnými pomôckami, anatómia a fyziológia, právo a legislatíva).

foto - inovácia šk. vzdelávacieho programu

vytvorené učebnice pre predmet:

• psychológia a profesijná komunikácia
  • administratíva a zdravotnícka dokumentácia
  • metódy kinezioterapie – tejpovanie
  • rekondično-relaxačné cvičenia – cvičenie s balančnými pomôckami
  • anatómia a fyziológia
  • právo a legislatíva.