ŠPORTOVÉ ÚSPECHY

Jarný sumár športových súťaží

24. januára sme začali druhý polrok vo veľkom štýle. Zúčastnili sme sa florbaloveho turnaja študentiek stredných škôl. Jednoznačne sme vyhrali a postúpili do super finále, ktoré sa uskutočnilo v marci. Menovite žiačky : 1.E Nina Urminská , Sofia Usačovová, 2.E Mária Nemčeková, 3.E Emma Šilhárová, Alžbeta Knotková , 3.B Sarah Grznárová, 3.G Aneta Kučerová, 4.C Nina Šimalová

16.2. sa konali základné kolá v mixvolejbale študentov stredných škôl, ktoré prebiehalo na našej škole. Jednoznačne sme porazili všetkých súperov a postúpili do finále, ktoré bolo na pláne 29.3. Menovite žiaci : Šimon Majzlík 4.C, Adriana Ferenczová 4.C, Dominik Miko 4.E, Matej Držík 4.E, Martina Chnápková 2.B, Dagmar Jančová 2.C, Katarína Chrvalová 2.C, Lara Alexandra Mandáková 1.E, Peter Kudlík 1.C, Anna Slobodová 2.C.

Od 27. februára sa prváci a fyzioterapeuti zúčastnili dvoch lyžiarskych kurzov v stredisku Malinô Brdo a teda aj podľa fotiek si to poriadne užili. Na prvom kurze sa zúčastnili triedy 1.A, 1.B, 1.G. Marcový termín a jarné slniečko využili triedy 1.C, 1.E a 1.F.

10.3.2023 sa uskutočnil finálový turnaj vo florbale dievčat a naše reprezentantky získali druhé miesto. O jediný gól podľahli súperkám zo športovej školy.

21.3. sa družstvo chlapcov našej školy zúčastnilo Majstrovstiev okresu v hádzanej stredných škôl. Tejto súťaže sme sa zúčastnili prvýkrát, a preto sme zo začiatku nevedeli  kde je sever.  Zo zápasu na zápas sme hádzanej prišli na chuť a so cťou sme skončili v druhej polovici tabuľky spomedzi 16 družstiev. Tento rok sme zbierali cenné skúsenosti a o rok musia s nami počítať minimálne v semifinále.

O deň neskôr sa Majstrovstiev okresu v hádzanej zúčastnili aj dievčatá. S dievčatami sme vytvorili veľmi dobré družstvo, čo sa odrazilo na tom, že sme v ďalšom športe hrali finále. Znovu o gólik nás porazili dievčatá zo športovej školy. Druhé miesto nám však urobilo v konkurencii ôsmich družstiev radosť.

29.3.2023 sa konalo superfinále v mixvolejbale. Vo veľmi oklieštenej zostave kvôli chorobnosti v družstve, sme nastupovali na prvý zápas s veľkou pokorou a rešpektom, či vôbec zvládneme takto náročný turnaj. Keď sme vyhrali prvý zápas, tak sme sa viac osmelili a začali sme si veriť, čo vyústilo až do finále. Vo veľmi náročnom derby, opäť proti športovej škole, sme síce dokonca zobrali jeden set až na „10“ bodov, ale skončili sme znovu na druhom mieste. Odohrali vynikajúci zápas a vôbec celý turnaj  nasledovní žiaci : Matej Držík 4.C, Šimon Majzlík 4.C, Adriana Ferenczová 4.C, Lara Alexandra Mandáková 1.E, Martina Chnápková 2.B, Katarína Chrvalová 2.C, Dagmar Jančová 2.C. Síce po turnaji nevedeli ani chodiť, keďže odohrali 9 setov, ale môžu byť na seba hrdí, čo dokázali.

Jarnú časť športu uzatvára silový päťboj, ktorý sa konal na našej škole. Najskôr sme ani nedúfali, že vyskladáme vôbec nejaké družstvo na „dievčenskej“ škole, ale naši chalani sú fakt borci. Reprezentovali nás Jakub Siva 3.G, Samuel Hippík 3.E, Peter Mesároš 3.C a Martin Holán 1.E a získali neuveriteľné, ale pre nás zakliate / v dobrom samozrejme/ druhé miesto. Z jedenástich družstiev je to obrovský úspech a už teraz chalani trénujú, aby o rok zaútočili na prvenstvo.

Športu zdar, PK TSV

Športujem, športuješ, športujeme

Športové úspechy našich žiakov nás vždy potešia.

Okrem školských súťaží, ktoré organizuje PK TSV, zapájame žiakov i do športových súťaží pre stredné školy. Na tomto mieste Vás budeme informovať ako sa nám darilo.