ÚSPECHY A OCENENIA

SOČ 2022

Celoslovenské kolo SOČ v školskom roku 2021/2022

44. ročník celoštátnej prehliadky Stredoškolskej odbornej činnosti sa tento rok opäť zrealizoval po dvoch rokoch dištančnej súťaže na našu radosť prezenčne. Táto prehliadka sa konala v dňoch 26.-29.4. v krásnom starobylom meste Bardejov na SOŠ ekonomiky, hotelierstva a služieb. Aj naše 2 študentky- Lenka Palanská, Zuzana Durcová sa prepracovali svojimi výbornými prácami až do celoštátneho kola v odbore 06 Zdravotníctvo a farmakológia. Lenka Palanská bola úspešná a získala krásne 3.miesto. Všetci jej gratulujeme a tešíme sa aj my s jej skvelému úspechu.

Krajská prehliadka 44. ročníka SOČ prebiehala vzhľadom na epidemiologickú situáciu v tomto školskom roku dištančnou formou cez videokonferenciu. Krajské kolo sa konala dňa 1. apríla 2022. Zúčastnili sa ho aj naše dve študentky- Zuzana Durcová a Lenka Palanská v súťažnom odbore 06- Zdravotníctvo a farmakológia. Konkurovali im ďalšie 4 študentky z iných stredných škôl. Naše žiačky boli úspešné a získali takéto umiestnenie:
1. miesto- Lenka Palanská
2. miesto- Zuzana Durcová
Obidve postupujú do Celoslovenského kola SOČ, ktoré sa bude konať 26.- 29. apríla 2022 v Bardejove prezenčnou formou. Držíme im obom päste.

Dňa 9. marca 2022 sa na našej škole v tomto školskom roku konalo školské kolo SOČ prezenčnou formou. Zúčastnili sa ho 4 študenti z triedy IV.C. Všetci si vybrali odbor 06- Zdravotníctvo a farmakológia.  Predsedom odbornej hodnotiacej komisie bola pani riaditeľka PhDr. Katarína Hrašnová, PhD., MPH. Ďalšími členmi komisie boli Mgr. Juraj Takáč a PharmDr. Katarína Ondrejkovič. Koordinátorkou SOČ bola PaedDr. Darina Hanáková. Porota si pozorne vypočula obhajoby študentských prác a určila nasledovné poradie:

1. m-Lenka Palanská: Možnosti fytoterapie pri ochoreniach dýchacích ciest

2. m-Zuzana Durcová: Návrh štandardných terapeutických postupov pri liečbe bolesti v období tehotenstva a laktácie

3. m-Nikola Hučalová: Návrh štandardných terapeutických postupov pre farmaceutického laboranta pri liečbe chrípky a prechladnutia pomocou vitamínov a imunomodulátorov

Okrem ocenených študentov sa zapojil do súťaže aj Marek Chovan so svojou prácou: Návrh štandardných terapeutických postupov pre farmaceutického laboranta pri liečbe porúch spánku.

Všetkým súťažiacim veľmi pekne ďakujeme za ich účasť a  blahoželáme k ich úspechom. Dvom postupujúcim študentkám držíme päste v krajskej prehliadke SOČ, ktorá sa bude konať 1. apríla 2022 dištančnou formou.