ÚSPECHY A OCENENIA

Žurnálový stetoskop

Úspech školského časopisu PULZ+!!!

Prevzaté z http://www.szskalvarianz.edu.sk/

Dňa 4. mája 2010 sa konalo v Nových Zámkoch vyhodnotenie VII. ročníka celoslovenskej súťaže školských časopisov stredných zdravotníckych škôl Žurnálový stetoskop. Organizátorom pod záštitou Knižnice Antona Bernoláka v Nových Zámkoch bola Stredná zdravotnícka škola v Nových Zámkoch, ktorá zvíťazila v predchádzajúcom ročníku. Úroveň časopisov posudzovala trojčlenná odborná porota v zložení: Mgr. Miroslav Antoni, šéfredaktor regionálneho týždenníka MY Nitrianske noviny (Nové Zámky - Šurany - Komárno - Štúrovo), Mgr. Dagmar Čerháková, redaktorka týždenníka Castrum Novum a Mgr. Ľubica Červená, vedúca oddelenia odbornej literatúry v KAB Nové Zámky. Pri hodnotení dvanástich prihlásených periodík zobrala porota do úvahy obsahovú i grafickú stránku, celkovú štruktúru a kreativitu. Mladých autorov povzbudila do ďalšej tvorby, poukázala na význam všetkých časopisov, ktoré sa na tejto súťaži zúčastnili a svojou kvalitou potvrdili dobrú úroveň stredoškolskej žurnalistiky. Prvé miesto udelila časopisu PULZ plus, vychádzajúcemu v SZŠ Trnava, druhé miesto získal časopis Cellula zo SZŠ Trenčín a Zdravoťáčik zo SZŠ Nové Zámky, na treťom mieste skončil Bacilus zo SZŠ Lučenec. Zvláštne ocenenie získali časopiy: Cellula z Trenčína, Névus z Michaloviec, Oculus z Levoče, Betty z Košíc.

Poradie na prvých troch miestach:

1. PULZ plus (SZŠ Trnava)

2. Cellula (SZŠ Trenčín)

2. Zdravoťáčik (SZŠ Nové Zámky)

3. Bacilus (SZŠ Lučenec)

BLAHOŽELÁME A VEĽA ÚSPECHOV PRI TVORBE ĎAĽŠÍCH ČÍSEL :)